Futboll Premier League

Bellerin: Sanchez është një nga më të mirët, por jo gjithmonë

Lamtumira e Alexis Sanchez nga Arsenal dhe kalimi i tij tek Manchester United vazhdon të jetë temë e diskutuar. I fundit që ka folur për këtë ka qenë mbrojtësi i “Topçinjve”, Hector Bellerin, i cili nuk i ka kursyer kritikat ndaj sih-shokut të skuadrës:

“Alexis është një lojtar i madh, një nga më të mirët e Premier League. Por është një nga ata që do të fitojë gjithmonë dhe kërkon shumë nga të gjithë. Ky qëndrim bëhet i lodhshëm ndonjëherë. Gjithsesi, ai donte më të mirën për Arsenal, ashtu si ne. Ka dhënë gjithmonë 100% për ekipin”, ka thënë Bellerin.

Related posts

STADIUMI I RI/ FSHF “zbarkon” në Kukës, merret vendimi për ndeshjen ndaj Tiranës

Delo.autor

Chelsea nuk heq dorë nga Sandro, por Juventus kërkon 60 milionë euro

Q.Autor

Me këtë foto Milani provokon Arsenalin para duelit të Europa League

Q.Autor

Leave a Comment