Futboll

Çmenduri në Gjermani, ‘përsëritet’ Stambolli

Një ndeshje e çmendur ka qenë ajo midis Regensburd-Dusseldorf, në ligën e dytë të Gjermanisë, ku nga 0-3, ndeshja ka përfunduar me rezultatin 4-3.

Ishte vetëm minuta e 15 e takimit ku Dusseldorf e pa veten në avantazh 0-3, por vendasit gjetën forcë duke e kthyer ndeshjen në 4-3, dhe kjo ndodhi në 30 minuta lojë.

Vendasit ngushtuan rezultatin në 2-3 që në pjesën e parë me dy gola të shpejtë në minutat 37 dhe 40, shkruan Syri.net.

Teksa në pjesën e dytë shënuan edhe dy gola të tjerë në minutat 60 dhe 66.

Kjo të kujtoj finalen e Stambollit në 2005 midis Milan dhe Liverpool, ku nga 0-3 në pjesën e parë, Liverpool barazoi takimin dhe fitoi Championsin.

 

Related posts

MASA PARALAJMËRUESE/ Komisioni i Disiplinës “kërcënon” Laçin dhe Olsi Ramën. Ja të gjitha vendimet…

Delo.autor

Alessandro Nesta pranë stolit të Perugia-s

Sadik.Autor

COVID-19 NË “BERNABEU”/ Lojtarët nuk lejohen të dalin nga makinat. Katër të tjerë dhe Ancelotti Jr. rezultojnë pozitiv

Delo.autor

Leave a Comment