Futboll La Liga

Dembele i neveritur nga Messi-n dhe Suarez

Ylli i Barcelona-s Ousmane Dembele raportohet të jetë neveritur nga mënyra se si Lionel Messi dhe Luis Suarez kanë trajtuar blerjen e re Philippe Coutinho në krahasim me të.

Barcelona shpenzuar një shumë marramendëse për Dembele dhe Coutinho në kohët e fundit, me lojtarët që janë transferuar nga Liverpool dhe Borussia Dortmund.

Teksa Coutinho duket të ketë mbështetjen e peshave të rënda si Messi dhe Suarez, raportet në spanjë thonë se janë sjellë të ftohtë me Dembele.

Francezi u ble për të zëvendësuar Neymar, i cili shkoi te PSG gjatë gushtit për një shifër rekord.

Dhe Diario Gol thotë se Dembele është i neveritur nga mënyra se si është trajtuar nga senatorët e Barcelona-s në dhomën e zhveshjes.

Ai supozohet se mendon që Messi dhe Suarez nuk e kanë mirëpritur në rrethin e tyre të ngushtë.

Si rezultat sulmuesi anësor ndihet i distancuar.

Dhe Diario Gol thotë se ai është i pakënaqur me mënyrën se si janë sjellë me Coutinho-n. Thuhet se Coutinho është më i përshtatshëm për stilin e tyre të lojës.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Propozim unik nga Italia: Të anulohet kampionati, titulli ti shkoj mjekëve

Delo.autor

LIVE/ Barcelona-Getafe, Vidal kalon “Katalanasit” në epërsi

Delo.autor

SUPER SKANDALI/ Mjekët VJEDHIN të dhënat mjekësore të Ferguson, do shkojnë në…

Isa.Autor

Leave a Comment