Futboll Seria A

Genoa 2:0 Inter, notat e lojtarëve

Interi ka humbur në udhëtimin e tyre te Genoa me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të Serie A.

Pjesa e parë e takimit ishte e barabartë nga të dyja skuadrat që tregoheshin të kujdesshme dhe të tentonin golin vetëm pas ndonjë gabimi.

Luhej minuta e fundit e pjesës së parë, kur vendasit kaluan në epërsi pas një autogoli qesharak të Ranocchia.

Në pjesën e dytë, Genoa shënoi edhe golin e dytë përmes Pandev, për 2:0.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.

Related posts

United ofron 150 milionë euro për Dybala, Pogba bën ndërmjetësin

Q.Autor

DERBI I MERSYSIDE/ VAR i mohon fitoren Liverpool pas “çmendurisë” së Richarlison

Delo.autor

Zbulohet rroga që ofronte Chelsea, rinovimi i Hysajt shtyhet për në shtator

Sadik.Autor

Leave a Comment