Futboll La Liga

Hazard nuk e hedh poshtë mundësinë për t’iu bashkuar Real Madridit

Eden Hazardi ka thënë se është i lumtur në Chelsea, por në të njëjtën kohë ka refuzuar ta hedhë poshtë mundësinë për t’u transferuar në Real Madrid në të ardhmen.
Lajmet për një transferim të mundshëm të përfaqësuesit belg në kryeqytetin spanjoll nuk kanë të ndalur, me trajnerin e gjigantit spanjoll, Zinedine Zidane që e admiron 27-vjeçarin, transmeton Express.

Real Madridi pritet të shpenzojë shumë gjatë afatit kalimtar veror në kurriz të sezonit për t’u harruar 2017-18 dhe është raportuar se interesimi i tij në Hazardit do të rritet.

Hazard ende nuk e ka nënshkruar kontratën e re me Chelsean dhe vazhdon ta lërë të hapur rrugën për një kalim të mundshëm në Real Madrid.

“Në futboll nuk i dihet kurrë”, ka thënë Hazard për të përditshëm spanjolle “Marca” kur është pyetur rreth thashethemeve që e lidhin me Real Madridin.

“Jam i lumtur në Chelsea dhe i fokusuar këtu”, shtoi ai.

Related posts

ISH “GARDIANI” I KAMPIONËVE/ Juventus më i fortë se Real Madrid, Dybala ndihmon CR7

Isa.Autor

NGA DËNIMI PËR MASHTRIM TEK ARBITRIMI NË CHAMPIONS/ Kush është gjyqtari që do të vendosë drejtësi në Angli-Shqipëri..

Delo.autor

GJITHÇKA ËSHTË E KRYER/ “Zonja e Vjetër” arrin shkëmbin me Manchester Cityn për yjet…

Delo.autor

Leave a Comment