Futboll Seria A

Juventus/ 30 milionë euro për mbojtësin e krahut Gaya

Juventus, gjatë merkaton së verës, do të vihet në kërkim të një mbrojtësi për krahun e majtë, duke parë se e ardhmja e Asamoah dhe Alex Sandro nuk është aspak e sigurt.

Siç ka bërë të ditur “El Gol Digital”, drejtuesit bardhezinj kanë gjetur te Jose Gaya i Valencias, lojtarin e duhur. Për të siguruar shërbimet e tij do të duhen 30 milionë euro, shuma e përfshirë në klauzolën e lojtarit për prishjen e kontratës.

Spanjolli 22-vjeçar ka luajtur 23 ndeshje në këtë sezon me “Los Che” dhe ka ndihmuar ekipin me katër asiste. Një cilësi e rrallë kjo për një mbrojtës, që do t’i bënte shumë punë skuadrës së Allegri-t.

Related posts

Merr kthesë të papritur karriera e Asdren Llullakut, niset urgjent drejt Italisë

Q.Autor

U LARGUA NGA STOLI I JUVENTUS/ Nisin kontaktet me Allegrin rivalët e Liverpool…

Delo.autor

PAS AFRIMIT TË THEO HERNANDEZ/ Milan nxjerr një mbrojtës në shitje për…

Delo.autor

Leave a Comment