Futboll Ligue 1 Seria A

Juventusi pas Fabinhos i cili ka kërkuar largimin nga Monaco

Juventusi është duke punuar që ta sjell nga Monaco mesfushorin Fabinho.

Mesfushori 24- vjeçar në kohën e fundit ka që i lidhur me një kalim edhe te Manchester United, por Juve mbetet në krye të garës.

“Koha ime me Monacon ka qenë e mirë, por mendoj se tashmë duhet t’i jap fund”.

Fabinho duke festuar

“Erdha si i panjohur, bëra emër në këtë klub, fitova gjëra, por më duhet një eksperiencë e re”, ka thënë Fabinho për Lancenet.

Mesfushori është shumë i fortë dhe i gjithanshëm dhe luan në mesfushë, por edhe në të djathtë kur është e nevojshme.

Goditje nga penalltia

Sipas Mundo Deportivo, Juventusi e sheh Fabinhon si trashëgimtarin ideal të Sami Khedira.

Te transferimi Juve shpreson në marrëdhëniet e tyre të ngushta me agjentin e lojtarit, Jorge Mendes, i cili mund të ndihmojnë në negociata.

Juve tashmë duket se e ka mbyllur marrëveshjen me Emre Canin si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me Liverpoolin skadon në qershor.

Related posts

Pjanic i bindur/ Ronaldo do të ketë të njëjtin sukses si në Spanjë dhe Angli

Isa.Autor

Lojtari i West Ham pështyn kundërshtarin, trajneri Moyes: Do të ketë pasoja

Q.Autor

De Rossi sfidon Juventusin dhe Ronaldon: Të gjithë e fillojmë nga zero pikë…

Isa.Autor

Leave a Comment