Futboll Seria A

Lippi: Interit i mungojnë lojtarë kampionë në skuadër

Marcello Lippi beson se Interit i mungojnë lojtarë kampionë për të luftuar për titullin e kampionit në Serie A.

Interi ishte skuadër e pamposhtur në katër muajt e parë të sezonit, derisa u mposht 3-1 nga Udinese dhe që prej atëherë nuk e ka fituar asnjërën prej tetë ndeshjeve të radhës duke e rrezikuar edhe pjesëmarrjen në Ligë të Kampionëve, transmeton Express.

“E kuptoj palumturinë e tifozëve. Madje edhe ky sezon, pas një fillimi fantastik, është shuar, humbur”, ka thënë trajneri i Kombëtares së Kinës, Marcello Lippi.

Ai ka insistuar se Mauro Icardi e kryen 90 për qind të punës në Inter në mungesë të lojtarëve të mëdhenj.

“Të jemi të sinqertë, përveç Icardit, i cili i shënon 90 për qind të golave, Interi ka lojtarë të mirë por jo të jashtëzakonshëm”, ka shtuar ai.

Related posts

KRITIKAT NDAJ HYSAJ/ Ish-kapiteni i Napolit: Vetëm një budalla do paguante 50 milion euro për të

bora.autor

ZYRTARE/ Anulohet ndeshja Islandë-Itali. Lojtarët e Interit dhe Milanit pozitiv me Covid-19

Delo.autor

Klopp: Largimi i Gotze nga Dortmund, më goditi rëndë!

Sadik.Autor

Leave a Comment