Kategoria Superiore Shqipëri

LIVE Laçi-Luftëtari/ Shokohet Laçi sa fillon pjesa e dytë, Rroca shënon edhe golin e dytë (VIDEO)

Kujtojmë që për kurbinasit mungon Rexhinaldo për shkak se ka plotësuar numrin e kartonave. Laçi aktualisht mban vendin e 5-të në renditje me 29 pikë, ndërsa Luftëtari është i pozicionuar 2 vende më poshtë, në kuotën e 26 pikëve.

LAÇI-LUFTËTARI 0-1

MINUTË PAS MINUTE

52’ GOOOOOOOOOOOOOOL Shtubina shkurton rezultatin, shënon golin e parë për Laçin në këtë takim.

48′ GOOOOOOOOOL Eduart Rroca shënon edhe golin e dytë për Luftëtarin.

45’+2 Mbyllet pjesa e parë, Laçi 0-1 Luftëtari.

45’ Dy minuta shtesë.

45’ Nika kërcënon portën e Ruçit nga goditja e dënimit. Largon portieri më vështirësi.

44’ Jakovleviç ndëshkohet me karton të verdhë. Kartoni i dytë i verdhë për gjirokastritët.

40’ Super Vasil Shkrtaj që driblon mbrojtjen e Laçit, dhe nxjerr në pozicion të mirë Bregun, i cili gjuan keq jashtë kuadratit të portës.

35’ Rrezikon përsëri Laçi pas një kundërsulmi. Gjuajtja e Shtubinës ndalet nga Ruçi.

31’ Shumë pranë golit Gjoni. Goditja e tij me kokë shkon shumë pranë shtyllës së portës ë mbrojtur nga Ruçi.

30’ Sefgjini kroson topin nga goditja e dënimit. Largon topin mbrojtja gjirokastrite dhe topi shkon në këmbët e Nikës, i cili gjuan, por pret portieri Ruçi.

27’ Kundërsulm i skuadrës gjirokastrite, por Sefgjini mbyll aksionin.

22’ Uzuni nis një kundërsulm të shpejtë, por Toledo e ndal me faull. Karton i verdhë për Toledon.

13’ Bregu rrëzohet në zonë nga Fangaj. Ky i fundit ndëshkohet me karton të kuq. Goditje dënimi për Luftëtarin.

2’ GOOOOOOOOOL Kalon në avantazh Luftëtari me anë të Shkurtaj, i cili huton tërësisht mbrojtjen e Laçit.

1’ Nis Sfida në Laç.

FORMACIONET ZYRTARE

LAÇI: Selmani, Fangaj, Qaqi, Gjoni, Sefgjinaj, Jonuzi, Bardhi, Eskerda, Nika, Uzuni, Shtubina. Trajner: Gentian Mezani

LUFTËTARI: Ruçi, Toledo, Jakovljeviç, Beqiri, Xhekson, Aleksi, Ramadani, Rroca, Bregu, Abazaj, Shkurtaj. Trajner: Hasan Lika

Gjyqtar: Klajdi Kola