Futboll

Mbledhësi i topave rrihet nga futbollisti pasi festoi golin e kundërshtarit (VIDEO)

Brazili është vendi ku futbollin e kanë fe, por fatkeqësisht edhe i incidenteve të rënda dhe të pakonceptueshme për një shoqëri modern.

Në sfidën mes Operario MS dhe Comercial MS në ligat e ulëta në Brazil, futbollisti i Operarios, Jefferson Reis, është fiksuar nga kamerat duke rrahur brutalisht një nga djemtë që qëndrojnë për të kapur topat që përfundojnë jashtë vijave kufizuese të fushës së lojës.

Arsyeja? Sepse kishte festuar golin e shënuar nga skuadra kundërshtare.

 

https://youtu.be/UeT65IEECic

Related posts

NGA BAKAYOKO TEK HIGUAIN/ Ja çfarë mund të bëjë Chelsea me lojtarët

Delo.autor

PSG-REAL MADRID/ Kjo super sfidë do të luhet në Paris, të dy ekipet kanë mungesa

Delo.autor

“NDRYSHON DREJTIM” MAN UNITEDI/ Solskjaer dhe “futbolli idiot”, kritika e parë e norvegjezit për Mou

Delo.autor

Leave a Comment