Futboll Premier League

Mourinho në dyshim, Pocchetino zëvendësuesi ideal për Manchester United

Manchester United është duke e monitoruar ende Mauricio Pochettinon, të cilin e sheh si zëvendësues ideal të Jose Mourinhos, raporton Manchester Evening News.

Mourinho nënshkroi kontratë të re me Unitedin javën e kaluar, por gjiganti anglez vazhdon të punojë për ta gjetur pasuesin afatgjatë të portugezit.

Ndërsa, fitorja 2-0 në “Wembley” e Pochettinos ndaj Unitedit të mërkurën mbrëma vetëm do ta forcojë reputacionin e tij me drejtuesit e Unitedit.

Edhe Real Madridi thuhet të jetë i interesuar për Pochettinon dhe mund t’i bëjë ofertë atij i pari, pasi Zinedine Zidane është nën presion të madh pas një sezoni të dobët deri tani.

Related posts

Komisioni i Disiplinës me “dorë të hekurt”/ Mësymja e tifozëve në fushë, e pëson Tirana

Isa.Autor

Fiorentina i ‘mbyll’ derën Juventusit, Chiessa nuk është në shitje

Q.Autor

GAFA E ALISSON/ Leicesteri ngushton rezultatin kundër LIVERPOOLIT (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment