Kategoria Superiore Shqipëri

Formacionet/ Partizani i gjithi në sulm, Kukësi me surpriza në mbrojtje

Klevis Dalipi sot është i detyruar që të bëjë zëvendësime në mesfushë dhe në mbrojtje për shkak të mungesave të shumta. Të njëjtën gjë edhe austriaku Pacult, i cili me mungesën e Shametit në mbrojtje është detyruar që të luajë me Rustem Hoxhën dhe Musollin në qendër. Edhe në mesfushë ka ndryshime, ndërsa sulmi i është besuar Gurit, i cili do të mbështetet nga Cale, Bakaj dhe Ethemi.

Ndeshje për të mos u humbur në Selman Stermasi, e cila do të përcaktojë dhe vendin e tretë në tabelën e klasifikimit të Superiores. Luftë e ashpër për të dyja skuadrat, të cilat janë shumë pranë me pikë. /EDS/

Partizani – Kukësi

Partizani: A.Hoxha, Ibrahimi, Gojkovic, Belica, Sulejmani, Kotobelli, Culum, Mala, Abdurrahimi, Asani, Bardhi. Trajner: K.Dalipi

Kukësi: Kolici, R.Hoxha, Musolli, Rrumbullaku, Imami, Dzaria, Zderic, Cale, Bakaj, Ethemi, Guri. Trajner: P.Pacult

Gjyqtarë: K.Meta, D.Rexha, N.Bregasi, O.Sokoli, O.Kuka, P.Simoni
Vëzhgues: Mëhill Shkëmbi

Related posts

NË PRAG TË NDESHJES ME KUKËSIN/ Trajneri Gega: Ka qenë rivali ynë konstant, dua të…

Delo.autor

KUKËSI ZHBLLOKON SFIDËN/ Limaj shënon me një SUPER GOL nga goditja e dënimit, ja “MAGJIA” (VIDEO)

Delo.autor

Vllaznia, Bushati: Përgjegjësitë fillojnë nga koka deri tek rezervat

Q.Autor

Leave a Comment