Kategoria Superiore Shqipëri

Përfundon ndeshja Kukësi-Skënderbeu, ja rezultati

Ka përfunduar ndeshja kryesore ndërmjet Kukësit dhe Skënderbeut.

Korçarët befasuan të gjithë pasi morën një barazim 2-2 në “Zeqir Ymeri” e cila ishte nën “pushtetin” e dëborës.

Fillimisht ishin verilindorët që shënuan dy golat me anë të Kale (21’) dhe Shkodra (45).

Gjatë 45 minutave të dyta Ilir Daja karikon lojtarët e tij të cilët shënojnë dy gola brenda 7 minutave.

Heroi për korçarët ishte Ali Soue që shënoi në minutën e (62’) dhe (69’).

Gjatë minutave të fundit të ndeshjes ishte Kukësi që shtoi presionin ndaj Skënderbeut që i interesonte barazimi për të mbajtur të distancuar kundërshtarët.