Futboll Premier League

Po shkëlqen tek Liverpool, por Salah nuk është i befasuar me formën e tij

Mohamed Salah i Liverpulit “nuk është i befasuar” se nuk mund të ndalet duke shënuar ndërsa Liverpuli vazhdon të luftojë për kualifikim në Ligën e Kampionëve.

Egjiptiani shënoi pasi Reds mundën Southampton 2-0, dhe gjithashtu asistoi në golin e Roberto Firmino.

Djemtë e Jurgen Klopp kalojnë në vendin e tretë në Premier Ligë, dy pikë prapa Manchester Unitedit dhe dy përpara Tottenhamit.

Goli i Salah kundër ishte i 22-ti këtë sezon, një nga golashënuesit më të mirë me Harry Kane dhe 25-vjeçari shpreson se mund të vazhdojë me Reds drejt Evropës.

“Ishte e rëndësishme për ne që të fillonim mirë,” tha ai për BBC Sport . “Kur të shënoni 10, 15 minutat e parë, kjo e bën më të lehtë, më pak presion. Jam i lumtur për fillimin, por ne duhet të vazhdojmë të presim”.

Kur u pyet për golat e tij, ai shtoi: “Unë thashë në fillim, gjithmonë përpiqem të ndihmoj ekipin, kur kuptoj sigurisht që ndihmon ekipin, kështu që unë nuk jam i befasuar, por duhet të harrojmë për të kaluarën dhe vazhdojmë përpara.

“Ne kemi më shumë ndeshje në ligë dhe Ligën e Kampionëve”.

Related posts

MESFUSHORI I KOMBËTARES E NIS TERS NË GJERMANI/ Mavraj pëson disfatë në ndeshjen e parë të kampionatit

Delo.autor

EURO 2020/ Sensi në një anë, spanjolli përgjigjet me një goditje alla Zidane (VIDEO)

Delo.autor

E BUJSHME NË ITALI/ Alegri konfirmon: Ja si e festuan lojtarët humbjen ndaj Atleticos

Delo.autor

Leave a Comment