Futboll Ligue 1

PSG, Marquinos ka një mesazh prekës për Lucas

Marquinhos i ka dedikuar një mesazh prekës shokut të tij Lucas pas transferimit të këtij të fundit te Tottenham-i.

“Kampion, vëllai im!” Një thirrje që do të mbetet në kujtesën e të gjithë atyre që e kanë parë nga afër miqësinë mes dy lojtarëve. Të mërkurën, rrugët e dy futbollistëve brazilianë u ndanë, por mbrojtësi i PSG-së i ka drejtuar një mesazh prekës ish-sulmuesin e krahut të parisienëve.

“Vëlla, faleminderit për çdo moment që kam jetuar afër teje gjatë këtyre 5 viteve së bashku! Në fillim, një shok skuadre i cili më ndihmoi shumë kur erdha në Paris, sot një vëlla dhe dëshmitar në martesën time. Shko dhe argëtohu!”, shkruan Marquinos në llogarinë e tij në Twitter.

Tottenham e bleu sulmuesin anësor të Paris Saint-Germain Lucas Moura për një shumë që mendohet të jetë rreth 30 mln euro. Braziliani 25-vjeçar, i cili ka nënshkruar një kontratë deri në 2023, është blerja e pestë më e shtrenjtë e Spurs-ave.

Related posts

Ndeshja ndaj Udineses, mediat italiane masakrojnë Biglian dhe Andre Silvan: Performancë e turpshme!!

Q.Autor

PAS FITORES NDAJ LEICESTER/ Solskjaer: Futbolli është një lojë gabimesh, luftojnë për…

Delo.autor

GODITJA E MANDZUKIC NDAJ KAPITENIT TË MILANIT/ Ja vendimi që do merret për yllin kroat

Delo.autor

Leave a Comment