Bundesliga Futboll

Skuadra angleze kryeson garën për Lewandowskin

Robert Lewandowski mund të largohet nga Bayern Munich në fund të këtij sezoni
Sulmuesi polak i Bayern Munichut, Robert Lewandowski është një nga lojtarët më të kërkuar në botë, ku shumë skuadra janë të gatshme të paguajnë mbi 100 milionë euro.

Skuadra më e interesuar për polakun thuhet të jetë skuadra angleze, Chelsea, shkruan The Sun.

Përveç Chelseat, për shërbimet e Lewas janë të interesuara edhe Real Madrid, PSG dhe Manchester United.

Lewandowski ka kontratë me Bayernin deri në verën e vitit 2021.

 

 

Related posts

Ëndërronin të luanin me BARCELONËN, por përfunduan si YJE te REALIT (RASTET)

Isa.Autor

Leicester godet në merkato, merr mbrojtësin e Portugalisë

Sadik.Autor

Juan Bernat ikën nga Bayern Munich dhe zbarkon në Francë, do firmosi me ekin e…

Isa.Autor

Leave a Comment