Futboll

Tre pikë të arta, Grezda mund Rijekën dhe arrin zonën europiane në Kroaci

Eros Grezda me Osijekun e tij arriti një fitore me vlera, në javën e 22-të të kampionatit kroat. Sfida direkte për një vend në Europë, u fitua nga Osijeku, i cili mposhti me shifrat 2-1 kampionët në fuqi të Kroacisë.

grezda-1

Grezda u aktivizua si titullar për 90 minuta, ndërsa gjithçka u bë më e lehtë për vendasit, që në minutën e 6-të, kur Zuparicc la Rijekën me 10 lojtarë.

Related posts

Gjestet e Murinjos/ Morati mbron portugezin: Është interist, askush nuk ka pse të ofendohet

Isa.Autor

VIDEO/ VAR nuk po pëlqehet, mund të hiqet vitin tjetër

Q.Autor

LOPETEGUI DHE SHKARKIMI/ Trajneri më jetëshkurtër në histori të Perezit

bora.autor

Leave a Comment