Futboll La Liga

Umtiti nuk rinovon me Barcelonën, Manchester United vihet pas tij

Manchester United është duke e vëzhguar situatën e Samuel Umtiti i cili nuk po dëshiron të nënshkruajë kontratë të re me Barcelonën.

Barca i ka ofruar rinovim të kontratës mbrojtësit francez, ndërsa në kontratën e re do të futej edhe një klauzolë prej 60 milionë euro.

Sipas Sport, United vetëm ka filluar bisedimet me Umtitin që në afati kalimtar të janarit.

Samuel Umtiti i kthyer në lider të mbrojtjes . (Photo by Fotopress/Getty Images)

Është vetë trajneri nga Old Trafford, Jose Mourinho, që e pëlqen jashtë mase mbrojtësin.

Umtiti dhe Barcelona, kishin arritur një marrëveshje që në vitin e ardhshëm të vazhdohet kontratat.

Dyshja franceze Ousmane Dembele dhe Samuel Umtiti. (Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images)

Lojtari ka kontratë aktuale me Barcelonë deri në vitin 2021.

United pritet t’i ofrojë pagë prej 6 milionë euro neto, ndërsa Umitit kërkon ë Barcelona sa do pak ta ofrojë këtë shifër me kontratën e re. 

Related posts

Interi në kolaps finaciar/ Klubi zikaltër cakton çmimin për shitjen e “yllit” të skuadrës

Sadik.Autor

MBYLLET KAMPIONATI I SERIE A/ Inter fiton sfidën për vendin e dytë me Atalantan, në San Paolo rishkruhet historia

Delo.autor

FLET PËR CONTEN NË STOLIN E INTER/ Diego Milito komenton: Do të sjellë ndryshime në ekip, dhe ka..

Delo.autor

Leave a Comment