Futboll La Liga

VIDEO/ Kjo mund t’ju ketë humbur, ja momenti kur Messi rrëzohet në fushën e ‘përmbytur’ të Espanyol

Barcelona nuk arriti më shumë se një barazim ndaj Espanyolit me rezultat 1-1 në La Liga.

Ishte një ndeshje e vështirë për Barçën pasi kushtet për lojë ishin shumë të vështira dhe ishin vendasit ata që kaluan fillimisht në epërsi.

Rezultati u barazua nga Gerard Pique në minutën e 82-të pas asistimit nga Lionel Messi.

Argjentinasi u fut në lojë në minutën e 59-të, por vetëm një minutë më vonë ai u rrëzua në fushën përplot të RCDE Stadium.

Ishte Victor Sanchez ai që e shtyu argjentinasin, por që në fund shpëtoi pa u ndëshkuar.

Ndeshja e ardhshme do ta luajë në shtëpi kundër Getafes.

Vlen të theksohet se për vendasit shënoi Gerard Moreno në minutën e 66-të.