Futboll

11 kandidatët për Këpucën e Artë, kryeson Salah dhe Messi

Mbetet të presim deri në fund të sezonit se cili do të kryesojë listën, nëse do t’ja dalë Salah ta ruajë kreun apo jo. Megjithëse gara vazhdon të jetë tepër e fortë, pasi Ronaldo sa vjen dhe po shënon më shumë, ashtu sikurse edhe rivali i tij, Messi. Por nuk mbeten pas as yjet e tjerë të kampionateve në Francë, Gjermani apo Itali. /EDS/

11 kandidatët

Salah (Liverpool) 56 pikë (28 gola)

Messi (Barcelona) 50 pikë (25 gola)

Kane (Tottenham) 48 pikë (24 gola)

Cavani (PSG) 48 pikë (24 gola)

Immobile (Lazio) 48 pikë (24 gola)

Jonas (Benfica) 46,5 pikë (31 gola)

Lewandowski (Bayern) 46 pikë (23 gola)

Icardi (Inter) 44 pikë (22 gola)

Cristiano Ronaldo (R. Madrid) 44 pikë (22 gola)

Luis Suárez (Barcelona) 42 pikë (21 gola)

Kun Agüero (Manchester City) 42 pikë(21 gola)

Related posts

Bayern MUNCHEN merr vendimin e PËRFUNDIMTAR për James Rodriguez

Isa.Autor

U dëbua nga Spanja/ Lopetegui miraton blerjen e re të Real Madrid nga Botërori

Isa.Autor

Trofeu i 39-të për Dani Alves; futbollisti më i suksesshëm në histori

Sadik.Autor

Leave a Comment