Futboll

UEFA shpall golin më të bukur të javës në Champions League

Faqja zyrtare e UEFA Champions League ka publikuar golin më të bukur të javës.

Barcelona mposhti Chelsea me shifrat e përgjithshme 3-0 ku Messi shënoi një dopjetë.

Goli më i bukur është zgjedhur ai i Leo Messit, i dyti kundër Chelseat, duke shmangur tre lojtarët e Bluve të Londrës, dhe duke i futur topin mes këmbëve Thibaut Chourtois.

Dembele mori vendin e dytë, të tretin Dybala, të katërtin Ben Yedder dhe i pesti Lang i skuadrës zvicerane të Baselit.

Related posts

VJEN PROPOZIMI I PAPRITUR/ Mbappe të transferohet tek Liverpooli që të bëhet “mbret”

Delo.autor

E BUJSHME TE JUVENTUS/ Humbjet mbi 100 milionë euro fusin në vështirësi klubin, rrezikohet sakrifica e madhe në…

Delo.autor

Prapaskena/ Ja pse klubi i madh i Serie A hoqi dorë nga Harry Kane

Isa.Autor

Leave a Comment