Futboll

Aubameyang i fiksuar pas makinave, ‘Bishat’ e tij “pushtojnë” Londrën

Pierre Emerick-Aubameyang, ish-futbollisti i Dortmund që në merkaton e janarit iu bashkua klubit të Arsenal, përveçse futbollit duke se ka dhe pasione të tjera. Bëhet fjalë për makinat të cilat futbollisti i ka transferuar nga Gjermani në Londër.

Sipas asaj që raporton “Daily Mail”, sulmuesi ka ende makina të tjera në Dortmund, vlera e të cilave arrin deri në 1 milion paund.

Lista e makinave që ka në Londër:

Porsche Panamera £140,000
Lamborghini Aventador – £270,000
Ferrari 812 – £250,000
Range Rover Sport – £150,000

Makinat që ka në Gjermani:

Audi R8 V10 Plus – £128,000
Aston Martin DB9 Volante 2 – £140,000
Ferrari 488 Spider – £205,000
Porsche Panamera Mansory C One – £113,000
Volksëagen Beetle Cabriolet – £22,000
Porsche Cayenne – £60,000
Ferrari 458 Italia – £200,000
Audi R8 2013 – £128,000
Lamborghini Gallardo – £141,000

 

 

 

 

Related posts

LIVE/ Tirana-Flamurtari, 45 minuta të “vdekura” në kryeqytet

Delo.autor

SERIOZISHT E KA KY/ Perisic TRADHËTON INTERIN para Tottenham: Kjo është ëndrra ime

Isa.Autor

TRONDITET FUTBOLLI EUROPIAN/ Arrestohet TRAJNERI i njohur, akuzohet për TRUKIM ndeshjesh

Isa.Autor

Leave a Comment