Futboll

Messi: Nuk e di se çfarë do të bëj apo ku do të jetoj kur ti jap fund karrierës

Për çdo futbollist vjen momenti që duhet t’i japë fund karrierës si profesionist dhe kjo vjen edhe për Lionel Messi-n.

Argjentinasi mbushi 30 vjeç qershorin e kaluar dhe po hyn në fazën e fundit të karrierës së tij, një fat që nuk mund t’i shpëtojë askush.

Messi was speaking during an appearance on America TV's La Cornisa show

Duke folur për emisionin La Cornisa, ai shprehet: “Të gjithë thonë se është shumë e vështirë dhe nuk kam dyshime për këtë.

“Është shumë e vështirë të mos kesh rutinën e stërvitjes, lojës. Nuk e di se çfarë do të bëj apo ku do të rri.

“Dua të bëj të gjitha gjërat që nuk mund t’i bëj. Por sinqerisht, nuk e di se çfarë do të bëj.”

Gjithsesi, megjithëse ka hyrë në të 30-at, Messi nuk duket se ka ndërmend të ulë ritmin në të ardhmen e afërt të paktën. Ai ka vazhduar ecurinë e mirë edhe në ndeshjen e fundit ndaj Athletic Bilbao, ku shënoi edhe golin e 25-të në La Liga.

Related posts

Italia në finalen e kampionatit europian…

Sadik.Autor

REZULTOI ME DOPING NË FINALE ME JUVEN/ Reagon RAMOS, është një tentim për të…

Isa.Autor

Vendi i VOGËL me futboll të MADH/ Ja disa fakte interesante për Uruguain

Isa.Autor

Leave a Comment