Bundesliga Futboll

Batshuayi i lumtur te Dortmundi, por eviton komentet për të ardhmen

Që kur u transferua te Borussia Dortmund, Michy Batshuayi ka gjetur vazhdimësinë dhe po shënon shumë gola. Sulmuesi, i cili është i huazuar nga Chelsea, ka pranuar se ndihet shumë mirë në Gjermani dhe se po përshtatet me ambientin.

24-vjeçari ka thënë se te klubi verdhezi ka gjetur sërish besimin dhe se është pritur shumë mirë nga të gjithë në skuadër.

Batshuayi nuk ka harruar të përmendë dhe faktin se sa fantastikë janë tifozët në “Signal Iduna Park”. Gjithsesi i pyetur për të ardhmen e tij, lojtari ka prefuar të mos flasë, duke thënë se nuk duhet të pyetet tani.

Related posts

SUPERYLLI KROAT/ Modric: Tri vite më parë, Zidane më tha se një ditë…

Isa.Autor

“KEMI NJË PLAN PËR RONALDON”/ Guardiola paralajmëron CR7 dhe shfryhet: Janë tallur me mua kur kam thënë…

Delo.autor

LËSHON AKUZA NDAJ TRAJNERIT SPANJOLL/ Fuertes: Guardiola ka shkatërruar futbollin…

Delo.autor

Leave a Comment