Europa League Futboll

Berisha shënon dy gola në fitoren e madhe të Salzburgut kundër Dortmundit

Berisha ka shënuar dy gola në fitoren e madhe të Salzburgut kundër Borussia Dortmundit në “Signal Iduna Park”.

Salzburgu ka marrë fitore të rëndësishme në Eruopa League në ndeshjen e parë kundër Borussia Dortmundit, duke triumfuar 1-2 në udhëtim.

Dy golat për mysafirët i shënoi mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Valon Berisha në minutat 48’të dhe 56’të.

Vendasit arritën të shënojnë golin që i mban në lojë në minutën e 62’të përmes Schurrles.

Sfida e kthimit zhvillohet javën e ardhshme në “Red Bull Arena”

Related posts

Mourinho nuk e fsheh dëshirën: Këta lojtarë dua të qëndrojnë

Sadik.Autor

Elseid Hysaj drejt Chelsea, “djeg” klauzolën me…

Sadik.Autor

KAPITENI I AJAXIT FUTET NË HISTORI/ De Ligt vendos këtë rekord në Champions…

Delo.autor

Leave a Comment