Champions League Futboll

Champions League/ Cili është ekipi më në formë? (STATISTIKAT)

Juventusi dhe Bayern Munichu janë ekipet më në formë nga 16 klubet që vazhdojnë të bëjnë gara në Champions League.

“Goal.com” ka publikuar renditjen e skuadrave më në formë në Evropë para ndeshjeve të kthimit të 1/16 në Ligën e Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

Forma e skuadrave është vlerësuar në bazë të paraqitjeve në 10 takimet e fundit në ligat përkatëse.

Skuadrat më në formë janë Juventusi dhe Bayern Munichu, me nga 9 fitore, 1 barazim.

Në top 5 pesëshe gjenden; Paris Saint Germaini me nëntë fitore nga 10 takimet e fundit ( 1 humbje), Manchester City ( 8 fitore, 1 humbje, 1 barazim) dhe Barcelona (6 fitore, 4 barazime), përcjell Gazeta Express.

16. Basel | 10 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Basel 0-4 Manchester City

15. Chelsea | 13 pikë |

Ndeshja e parë: Chelsea 1-1 Barcelona

14. Roma | 14 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Shakhtar Donetsk 2-1 Roma

13. Sevilla | 18 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Sevilla 0-0 Manchester United

12. Besiktas | 21 pikës |

Ndeshja e parë në Champions:  Bayern Munich 5-0 Besiktas

=5. Shakhtar Donetsk | 22 pikës |

Ndeshja e parë në Champions: Shakhtar 2-1 Roma

=5. Real Madrid | 22 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Real Madrid 3-1 Paris Saint-Germain

=5. Porto | 22 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Porto 0-5 Liverpool

=5. Manchester United | 22 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Sevilla 0-0 Manchester United

=5. Liverpool | 22 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Porto 0-5 Liverpool

=5. Tottenham | 22 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Juventus 2-2 Tottenham

=5. Barcelona | 22 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Chelsea 1-1 Barcelona

4. Manchester City | 25 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Basel 0-4 Manchester City

3. Paris Saint-Germain | 27 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Real Madrid 3-1 PSG

=1. Juventus | 28 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Juventus 2-2 Tottenham

=1. Bayern Munich | 28 pikë |

Ndeshja e parë në Champions: Bayern Munich 5-0 Besiktas

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/sport/champions-league-cili-eshte-ekipi-me-ne-forme-507673/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Related posts

Mario Balotelli tallet keq me PSG-në

Q.Autor

IRONIA “THERËSE”/ Antonio Kasano: Kush t’ia pasojë topin Higuainit te Milani, gjyshi im? Ikardi është…

Isa.Autor

Manchester City nis punën për blindimin e tre “yjeve” të sulmit…

Isa.Autor

Leave a Comment