Futboll

Champions League, shpërblehet Cristiano Ronaldo

Ronaldo është zgjedhur lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve nga votat e shumë tifozëve në gjithë botën, bën të ditur UEFA.
Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë të javës në Chmapions League, pas golit që realizoi dhe paraqitjes që bëri në fitoren 2-1 të Real Madridit kundër Paris Saint Germainit.

Në garë për më të mirin ishin edhe James, Higuain dhe Sane.

Portugezi mori 55% të votave, duke lënë prapa James (25%), Higuaín (15%) dhe Sané (4%).

Përveç Real Madridit, biletën për çerekfinale e siguruan edhe Juventusi (e mposhti Tottenhamin 1-2 në Wembley), Manchester City si dhe Liverpooli.

Related posts

Inter mendon për mbrojtjen, gati oferta për De Vrij

Q.Autor

DI FRANÇESKO NË FIJE TË PERIT/ Panuçi kandidat për ta zëvendësuar

bora.autor

REAGON BOTA E FUTBOLLIT/ Griezmann bën shkrimin prekës për “Notre Dame”: Do të kthehesh përsëri…

Delo.autor

Leave a Comment