Futboll Premier League

Chelsea interesohet për Edin Dzekon

Chelsea nuk arriti të bind Edin Dzekon që të transferohet në afatin kalimtar të janarit, por lajmet e fundit bëjnë të ditur se të njëjtën gjë skuadra nga Londra do ta provojë sërish këtë verë.

‘Giallorosët’ ishin të hapur për të diskutuar ofertat e Chelseas për sulmuesin boshnjak, por shumat e ofruara nuk ishin bindëse për ata.

Siç raporton ‘El Gol Digital’, Chelsea po përgatit një tjetër ofertë për Edin Dzekon.

Vlera e Dzekos besohet të jetë e njëjta, pasi ish sulmuesi i Manchester Cityt po kalon formë të mirë edhe këtë sezon, duke shënuar 17 gola dhe duke asistuar pesë herë në 32 paraqitje.

Related posts

MILANI I ÇMENDUR/ Kuqezinjtë shumë PRANË mesfushorit të PSG 

Isa.Autor

FITORJA E TRETË RADHAZI/ Milani “BLINDON” vendin e katërt, askush si Piatek në 21 vite

Delo.autor

Aksion antidrogë, arrestohet shefi i ultrasve të Milanit dhe steward i Interit

Sadik.Autor

Leave a Comment