Futboll

DETAJE/ “Të pres fytin”, identifikohet babai i futbollistit që kërcënoi me thikë trajnerin e Tiranës

Identifikohet babai i futbollistit 17-vjeçar të Tiranës, që goditi me grushte e sulmoi me thikë pak minuta më parë në kompleksin stërvitor “Skënder Halili”, trajnerin Migen Memelli.

Mësohet  se autori i ngjarjes është shtetasi Abdyl Çejku, prindi i njërit prej futbollistëve, i cili e ka sulmuar trajnerin pogradecar pak pas stërvitjes së mëngjesit.

Shkak për këtë sulm siç mëson “BalkanWeb” është bërë mos përfshira e djalit të agresorit në 11-shen e titullarëve.

Fillimisht ai ka hyrë në fushë dhe e ka qëlluar trajnerin Memelli me grushte, ndërsa ky i fundit është kundërpërgjigjur për tu vetëmbrojtur. E në sherr e sipër agresori ka nxjerrë thikën për ta qëlluar, por fatmirësisht trajneri është shmangur, duke mos marrë asnjë plagë.

Ndërsa tentonte ta qëllonte me thikë, agresori është dëgjuar të thotë: “Te pres fytin”.

Pas këtij momenti trajneri ka bërë kallëzim penal në komisariatin nr.6 në kryeqytet.

Related posts

E FUNDIT/ ICARDI përshëndet REALIN, kërkon largimin nga INTERI (FOTO)

Isa.Autor

PARTIZANI-TIRANA/ Derbi që vret frikën dhe për të zgjuar dëshirën për jetë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Wenger: E kam refuzuar dy apo tri herë Real Madrid-in

Sadik.Autor

Leave a Comment