Futboll

Janë publikuar formacionet zyrtare të Holandës dhe Anglisë

Edhe Holanda ashtu sikurse Italia nuk është kualifikuar për në Botëror. Por, njëherë kampioni Botëror, Anglia do të shihet si do ja del përballë Holandës pa Harry Kane’in e lënduar.

Holanda: Zoet, Van Dijk, De Vrij, De Ligt, Hateboer, Wijnaldum, Strootman, Van Aanholt, Promes, Memphis, Dost

Anglia: Pickford, Trippier, Rose, Walker, Stones, Gomez, Oxlade-Chamberlain, Henderson, Rashford, Sterling, Lingard.

Related posts

PAS FITORES NDAJ SKËNDERBEUT/ Trajneri Gega: Ta harrojmë atë që ndodhi, shpresoj që…

Delo.autor

HUMBJE E THELLË NË KAMPIONAT/ Tare ndëshkon lojtarët e Lacios që në gjashtë të mëngjesit

Delo.autor

YLLI I LIVERPOOL/ Shaqiri paralajmëron Cityn: Ne do të luftojmë deri në fund për gjithçka

Isa.Autor

Leave a Comment