Futboll

Lamtumirë Pogba, Marco Verrati zëvendësuesi i francezit te United

Ekipet e mëdha të Europës kanë nisur të ngrohin motorrët në përpjekje për të planifikuar lëvizjet e bujshme për merkaton e ardhshme verore.

Mes klubeve elitare qëndron edhe Manchester United i udhëhequr nga trajneri portugez, Jose Mourinho, që premton se do të ndërhyjë me blerje, sidomos në mesfushë. Në dyshim qëndron pozicioni i francezit, Paul Pogba, gjithmonë e më në hije në projektin e teknikut “Special One”.

Rezultate imazhesh për pogba verratti

Referuar raportimeve të mediave angleze dhe atyre italiane, në rast largimit të ish-mesfushorit të Juventus, që tashmë vlerësohet jo më pak se 200 milionë euro, atëherë “Djajtë e Kuq” mund të investojnë te Marco Verratti i Paris Saint-Germain.

Mesfushori italian, përpara se të rinovonte me parisienët, ishte shumë pranë largimit nga Franca, i përfolur për një transferim të mundshëm te Barcelona.

Related posts

“DUHET T’I THEMI JO RACIZMIT”/ Dani Alves: Duhen dënime më të ashpra. Na duhet një… (FOTO)

Delo.autor

RIKTHEHET ÇËSHTJA MODRIC/ Inter përgatitet sërish për…

Isa.Autor

NË PRITJE TË ËMBËL/ Zbulohet gjinia e foshnjës së Milot Rashicës (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment