Futboll

Manchester United në gjysmëfinale të FA Cup

Manchester United e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të FA Cup, pas fitores ndaj Brighton në çerekfinale të shtunën në mbrëmje në “Old Trafford”.

Romelu Lukaku në minutën e 37-të dhe Nemanja Matic në të 84-të u përkujdesen që ia sigurojnë gjysmëfinalen skuadrës së Jose Mourinhos.

Kështu, United iu bashkohet Tottenhamit në gjysmëfinale.

Ndërkohë, në ndeshjet e mbetura çerekfinale do të luftojnë Leicester City kundër Chelsea dhe Wigan kundër Southampton.

Related posts

VUAJTJE POR NË FUND ME FITORE/ Tottenham merr 3 pikët ndaj Wolves

Isa.Autor

“SHPËRTHEU” NË BUNDESLIGA/ Ja çfarë deklaroi Rashica pas eliminimit nga Bayerni

Delo.autor

Klopp zbulon atë që “nuk do ta kishte imagjinuar kurrë” rreth Oxlade-Chamberlain

Isa.Autor

Leave a Comment