Futboll

Nëse dështon Kroos, Mourinho ka gati zëvendësuesin te Napoli

Toni Kroos është dëshira kryesore e Jose Mourinhos për verën e ardhshme
Trajneri i Manchester Unitdit, Jose Mourinho ka thënë se janë në kërkim të një mesfushori, i cili do të zëvendësonte Michael Carrick dhe Mourane Fellaini, të cilët do të largohen në fund të këtij sezoni.

Dëshira e parë e portugezit është gjermani i Real Madridit, Toni Kroos.

Por, transferimi i tij do të jetë shumë i vështirë, sepse lojtari ka kontratë deri në vitin 2023 dhe një klauzolë prej 300 milionë eurosh.

Sipas Daily Mail. Mourinho tashmë ka zëvendësuesin e gjermanit. Bëhet fjalë për mesfushorin italian të Napolit, Jorginho.

Kontrata e Jorginhos me Napolin skadon në verën e vitit 2020.

Related posts

ROMA-MILAN/ “Romakët” barazojnë rezultatin, shënon Zaniolo

Delo.autor

E DHIMBSHME/ Ditë e ZEZË për futbollin botëror, VDES ish-presidenti i klubit MADHËSHTOR (FOTO)

Isa.Autor

LAJMI I FUNDIT/ BERISHA i kthehet zgjedhjeve të FSHF-së: Mbylleni me dryn trajnerin, të fitojë Bashkimi FINO

Isa.Autor

Leave a Comment