Futboll

Nuk po rinovon me Arsenalin, Juvja e interesuar për Jack Wilshere

Juventusi po vëzhgon mesfushorin e Arsenalit, Jack Wilshere, me qëllim që të nënshkruajë me të si një transferim i lirë. Lojtari anglez do të jetë një futbollist i lirë deri në fund të sezonit dhe aktualisht nuk ka patur kontaktet për të rinovuar kontratën me “Topçinjtë”.

Bardhezinjtë po kërkojnë të nënshkruajnë me mesfushorin e Liverpool-it, Emre Can dhe flitet, se janë shumë afër marrëveshjes dhe raportimet e “Tuttosport” bëjnë me dije, se ata po monitorojnë gjithashtu edhe Wilshere. Nga ana tjetër, 26-vjeçari ndiqet edhe nga Milani.

Related posts

​ZHGËNJIMI JASHTË FUSHËS/ Alba: Është e çuditshme që klubi nuk më ka ofruar kontratë të re

Isa.Autor

Napoli interesohet për mesfushorin e FC Nantes

Sadik.Autor

ISH-ZËDHËNËSI I MOUT/ Eladio Parames: Solskjaer dështoi, Sarri dhe Pochettino…

Delo.autor

Leave a Comment