Futboll

Raul Albiol nderon Napolin, Lazio vetëm 1 pikë me Bolognan

Deri në ato momente Insigne dhe Mertens kishin provuar gjithçka për të shkuar te goli, por tentativat e tyre rezultuan të pasuksesshme.

Edhe një fitore pa shkëlqim i vlen shumë Napolit, që përfitoi nga barazimi 0-0 i Juventusin në fushën e Spalit për ta ngushtuar në vetëm dy pikë diferencën me kryesuesit.

Tjetër rezultat zhgënjyes për Lazion, që barazoi 1-1 në “Olimpico” me Bolognan. Fillimi i sfidës ishte si për t’u harruar për bardhekaltrit, që pësuan gol që në minutën e 3-të, me autor Verdin. Gjithsesi, skuadra e Inzaghit reagoi shumë shpejt, pasi në të 16-ën Lucas Leiva ktheu baraspeshën pas një lëvizjeje të zgjuar në zonë.

Më shumë se 75 minuta lojë pati në dispozicion Lazio për të gjetur golin e barazimit, por rezultati 1-1 mbeti i pandryshuar. Më këtë barazim Lazio humbi mundësinë për t’i rimarrë vendin e katërt Interit, ndërsa nga pas e kërcënon Milani me vetëm 4 pikë më pak.

 

Related posts

RVALITET HISTORIK NË KUPËN E SHQIPËRISË/ Teuta ka fituar 2 nga 3 finalet, bardheblutë krenohen me “manitan”

Delo.autor

MISTER TE LAZIO/ Sarrit i “zhduket” gjysma ekipit, mes tyre dhe Strakosha

bora.autor

E PABESUESHME/ George WEAH i “kthehet” futbollit në moshën 51-vjeçare (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment