Futboll

Shkuan për fazë përgatitore në Slloveni, Vllaznia dhe Flamurtari ikin pa paguar

Flamurtari dhe Vllaznia janë bërë “gazi i botës”, teksa nuk kanë shlyer detyrimet e fazët përgatitore në shtetin e Sllovenisë. Në verë 2 klubet shqiptare zgjodhën ta kryenin fazën përgatitore në Slloveni, por me sa duket nuk i kishin bërë llogaritë mirë. Për shkak të mos shlyerjes të detyrimet, kompania B4Sport i ka dërguar një shkresë ambasadës shqiptare në Slloveni.

Flamurtari-Vllaznia

Drejtoi i kompanisë Zinka Peterlin i ka kërkuar ndihmë, ambasadorit Pëllum Qazimi në lidhje me situatën që kanë me Flamurtarin dhe Vllazninë.

35b336d7-fb0d-4ba1-98d3-0cdd67e6e1fa

Shkodranët i detyrohen kompanisë B4Sport 1600 euro. Ndërsa vlonjatët plot 30 mijë euro. Si të mos mjaftonin problemet e shumta financiare me shlyerjen e lojtarëve dhe me llogaritë e bllokuara bankare, klubet shqiptare kanë edhe një njollë në shtetin slloven.

Related posts

SERIE A/ Sfidë e dyfishtë, Juventus kërkon mbrojtësin e Inter!

Sadik.Autor

RIVALË DHE MIQ/ RAKITIC dhe UMTITI largojnë “hendekun” e finales së Botërorit

Isa.Autor

ZYRTARIZOHET KALIMI I LEAOS TEK “MILANI”/ Ja sa ka kushtuar futbollisti 20-vjeçar (FOTO)

bora.autor

Leave a Comment