Futboll Seria A Sport

TË INFEKTUAR NGA KORONAVIRUSI/ Milan sqaron gjëndjen e Maldinit dhe djalit të tij

Paolo Maldini dhe djali i tij Daniele që luan për Milan po shkojnë drejt fitores në “ndeshjen” kundër Coronavirus, por gjithsesi do të zgjasin periudhën e izolimit sipas protokollit mjekësor.

Lajmi bëhet i ditur nga klubi kuqezi, që ka sqaruar situatën e legjendës kuqezi dhe djalit që kërkomn të ndjekë të njëjtën rrugë si babai i tij me skuadrën kuqezi. Pas lajmit se të dy ishin pozitiv me Covid-19 pas kontaktit të Drejtorit Sportiv të Milan me një person të infektuar më parë, klubi ka sqaruar se gjëdja shëndetësore e tyre është e mirë, por karantina në shtëpi do të zgjatet në kohë deri në shërimin klinik.
(balkanweb)

Related posts

Laçi-Skënderbeu/ Ekspertët përballë kampionëve, një Kupë që duhet fituar

Sadik.Autor

U kthye në Kili për pushime, por Manuel Pellegrini përjetoi diçka të frikshme

Sadik.Autor

Salah: Ja cili ishte momenti kur vendosa të largohem nga Chelsea…

Sadik.Autor

Leave a Comment