Futboll

Terrori me armë në brez/ Dënohet rëndë presidenti dhe klubi i PAOK-ut: Përjashtohet… (FOTO)

Federata Greke e Futbollit ka dhënë dënim të ashpër për PAOK-un dhe presidentin e saj që disa javë më parë terrorizoi lojtarët duke u futur në fushën e lojës me armë në brez.

“Ndeshje e humbur, minus 3 pikë këtë sezon dhe një gjobë 100 mijë euro për presidentin e PAOK-ut”, shkruan e përditshmja spanjolle “AS”.
Ky është dënimi i “hekurt” që plotësohet me përjashtimin e presidentit të PAOK-ut, Ivan Savidhis i cili për 3 vite nuk do të lejohet të futet në asnjë stadium.

Kampionati grek u ndërpre pas ndeshjes Paok-AEK, ku presidenti i selanikasve, Ivan Savidhis u fut në fushë i armatosur, teksa videot dhe fotot bënë xhiron e botës.

Related posts

JAVA E SHTATË NË SUPERIORE/ Vllaznia kryeson kampionatin, Kukësi ngjitet në vendin e dytë. Tirana buzëqesh

Delo.autor

TELASHE PËR LAZION/ Prokuroria hap hetim kundër tyre. Shkak bëhet… Milani

Delo.autor

Igli Tare “kursen” Lazion, shumë pranë akordit me sulmuesin e skuadrës së njohur

Sadik.Autor

Leave a Comment