Futboll

Trajneri i Spanjës: Morata duhet ta meritojë vendin në Kombëtare

Trajneri i Spanjës, Alvaro Morata, edhe ka gjasa të jetë pjesë e ekipit kombëtar për Kupën e Botës, edhe pse është lënë jashtë për ndeshjet e ardhshme miqësore të Spanjës.
Sulmuesi i Chelseat nuk u përfshi në skuadrën e Spanjës për ndeshje kundër Gjermanisë të premten dhe kundër Argjentinës të martën, transmeton Express.

Por, me Kupën e Botës vetëm tre muaj larg, Lopetegui ka thënë se Morata ende ka shanse ta meritojë një vend në ekipin kombëtar duke e treguar formën më të mirë për Chelsean.

“Natyrisht që Morata ka shumë mundësi për të shkuar në Kupë të Botës dhe ai e di këtë”, ka thënë Lopetegui për El Partidazo de COPE.

“Ai duhet ta dëshmojë se çfarë lojtari është në muajt në vazhdim”, ka shtuar ai. /Express/

Related posts

“HUMBA NUHATJEN DHE SHIJEN”/ E fejuara e Ruganit tregon makthin e Koronavirusit

Delo.autor

DINAMO-TIRANA/ Të dy skuadrat duan medoemos tre pikët në këtë përballje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

CONFERENCE LEAGUE/ Basel i papërmbajtshëm, Stoker ndëshkon “Demat e Kuq” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment