Futboll Premier League

Arsenal – Stoke City, notat e lojtarve/ Shaqirit vlersohet i dyti

Shaqiri është vlerësuar si i dyti më i mirë për Stoke City kundër Arsenalit, ndërsa për “Topçinjtë” paraqitje të kënaqshëm bëri shqiptari tjetër, Shkodran Mustafi.

Me tre gola të shpejtë në 15 minuta para fundit të takimit, Pierre-Emerick Aubameyang ia ka siguruar fitoren “Topçinjve” ndaj Stoke City. Ai shënoi het-trikun e parë me fanellën e Arsenalit (75’, 86’ dhe 89’) për rezultatin përfundimtar 3-0.

Në këtë ndeshje luajtën tre shqiptarë, Shkodran Mustafi për Arsenalin e Xherdan Shaqiri për Stoke City zbritën nga minuta e parë në fushë, ndërsa granit Xhaka u inkuadrua në lojë për “Topçinjtë” në minutën e 74’ në vend të Mohamed Elneny.