Champions League Futboll

Barcelona është eliminuar, por Coutinho akoma mund të marrë një medalje në Champions League

Philippe Coutinho ka një tjetër arsye për të mbështetur Liverpool në Champions League tani që Barcelona është eliminuar.

Braziliani, i cili pi bashkua katalanasve në janar për 160 milionë euro, ka mundësinë të fitojë një medalje nëse skuadra e Jurgen Klopp arrin të triumfojë në Champions League.

Coutinho ka luajtur në pesë nga gjashtë ndeshjet e grupit të Liverpool dhe ka kontribuar në kalimin në fazën e nokautit.

Në fakt braziliani, i cili nuk ishte në gjendje të luante me Barcelona-n pasi luajti me Liverpool, shënoi pesë gola në Champions League.

Liverpool ka akoma një rrugë të gjatë për të bërë pasi tani e presin dy ndeshje në gjysmëfinale.

Rregullorja e UEFA-s thotë qartë se ekipit fitues do t’i jepet 40 medalje me klubin që është ai që vendos se kush do ta marrë.

Të Kuqë do të ndeshen me Roma ose me Real Madrid apo Bayern në fazën e katër më të mirëve me finalen që do të luhet në Kiev më 26 maj.

Related posts

(FOTO) Blerja e re e Barcelonës nuk humb kohë, stërvitet me skuadrën

Q.Autor

MERKATOJA E ÇMENDUR/ PSG kërkon hakmarrje, sytë tek ylli i Barcelonës…

Delo.autor

Man United në KAOS/ Mourinho: Wolves e meritoi barazimin, ja çfarë i mungoi ekipit tim

Isa.Autor

Leave a Comment