Futboll Sport

Celtic feston titullin duke turpëruar rivalët historikë në derbin e “Old Firm”

Celtic ka shkatërruar rivalët historikë Glasgow Rangers me rezultatin e thellë 5-0 në derbin e “Old Firm” duke fituar titullin e shtatë radhazi në Premiership-in skocez.

Skuadra e Brendan Rodgers mposhti 4-0 Rangers në gjysmëfinalen e Kupës së Skocisë dy javë më parë por e ka eklipsuar me një fitore akoma më të thellë në Parkhead të dielën.

Celtic tani mund të kompletojë një tripletë vendase për të dytin vit radhazi nën drejtimin e Rodgers – aktualisht i përfolur si një objektiv i Arsenal – nëse mposht Motherwell muajin e kaluar në finalen e Kupës së Skocisë.

Atmosfera ishte e mrekullueshme dhe lojtarët e Celtic ia shpërblyen tifozëve me një fitore epike. Legjenda e Liverpool Steven Gerrard është përfolur t’u ulur në stolin e Glasgow Rangers dhe mund të ndeshet me ish-trajnerin e tij Rodgers sezonin e ardhshëm.

Related posts

E ARDHMJA E TIJ NJË HAP LARG/ Ylli i Ajaxit: Unë tek Juventus? Nuk ka ndryshim, këta zëra nuk…

Delo.autor

E BUJSHME/ Në pritje të “RONALDOS TJETËR”: JUVENTUSI gjen…“KROOSIN E RI”

Isa.Autor

ZYRTARE: Një lajm i mirë dhe një i keq për Bayernin para ndeshjes me Realin

Sadik.Autor

Leave a Comment