Futboll Premier League Sport

Fabregas nuk largohe nga Chelsea

Fábregas thotë se është i lumtur në “Stamford Bridge”.

Ish mesfushori i Barcelonës, Cesc Fábregas, thotë se është i lumtur te Chelsea dhe do të dëshironte të luajë për të paktën edhe një sezon në “Stamford Bridge”.

“Jam i lumtur dhe do të dëshiroja të vazhdoj këtu edhe sezonin e ardhshëm. Jam shumë mirë te Chelsea”, tha ai për COPE.

Në intervistën e gjatë për COPE, ish mesfushori i Barcelonës u pyet edhe për mundësinë që Real Madridi ta fitojë Ligën e Kampionëve për herë të tretë me radhë: “A mund ta fitojë sërish Reali Championsin? Njeri, pse jo”.

Fabregas është pjesë e “Bluve të Londrës” që nga viti 2014 dhe për katër sezoneve, e ka fituar dy herë Premierligën me Chelsean.

Related posts

Barcelona, 35 ndeshje pa humbje – 3 larg rekordit historik

Q.Autor

ZGJODHI MINO RAIOLAN SI MENAXHER/ Insigne sqaron tifozët e Napolit, ja deklarata e tij

Delo.autor

SPEKTAKOLAR/ I papërmbajtshëm MEHA: shënon një perlë nga goditja e dënimit (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment