Futboll Seria A Sport

Inzaghi: Lazio, Roma dhe Inter janë në të njëjtin nivel

Simone Inzaghi beson se Lazio, Roma dhe Interi janë të gjithë në të njëjtin nivel.

Ne mendojmë se jemi tani më të fortë se në fillim të sezonit- tha ai.

Ata mbeten në vendin e tretë të përbashkët me Romën, një pikë përpara Interit, pas spektakulit 4-3 të mbrëmshëm të së mërkurës në Fiorentinë. “Ishte një shfaqje e shkëlqyer në Firence dhe merituam fitore, tani duhet të vazhdojmë me atë qëndrim për pesë ndeshjet e mbetura.

Kjo skuadër tregoi zemrën dhe shpirtin për fanellën dhe shpresoj të shoh tifozët e stadiumit olimpik që pasqyron këtë me mbështetjen e tyre, sepse kjo skuadër e meriton atë.

Në këtë moment, Interi, Roma dhe Lazio janë në të njëjtin nivel. Tani kemi pesë finalet që vijnë. “Serie A është një nga ligat, ku gara e titullit është ende e hapur, ndërsa në bilanc për Ligën e Kampionëve dhe vendet e Europa League.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

LIVË/ Maltë-Kosovë: Presion fantastik, Rashica vjedh topin dhe Muriqi nuk fal para portës (VIDEO)

Isa.Autor

LAÇI-SKËNDERBEU/ Trajneri Starova kërkon pikët e para të sezonit (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

GLADIATORI I MESFUSHË/ Më i miri në fushë, PANUCCI i beson yllit “danez”

Isa.Autor

Leave a Comment