Futboll Sport

KUPA E SHQIPERSE/ Laçi kalon në finale pas barazimit me Kukësin

Në stadiumin “Zeqir Ymeri” është zhvilluar sot gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Shqipërisë mes Kukësit dhe Laçit. 90-t minutat kanë përfunduar në barazim 1-1, duke i dhënë mundësinë skuadrës kurbinase të kaloi në finale, ndërsa Kukësi është ndalur këtu.

Kujtojmë që ndeshja e parë e luajtur dy javë më parë pati përfunduar me shifrat e bardha 0-0.

Golin e parë në këtë takim e shënoi Kukësi, në minutën e 20-t me sulmuesin Sidrit Guri që nuk fali nga pika e bardhë e penalltisë. 12 minuta nga fundi i lojës së rregullt miqtë shtangën vendasit, me Rexhinaldon që shënoi golin e barazimit dhe të kualifikimit njëkohësisht.

 

Related posts

NATIONS LEAGUE/ Belgjika “fundos” Islandën me “MANITA”, Anglia “ngec” kundër Danimarkës

Delo.autor

Erjona komenton golin e Xhemailit: Ja pse festoi me shkronjën L, nuk kërceva shumë sepse…

Sadik.Autor

ZHGËNJEN PATRIOT BEHRAMI/ Eliminohet në çerekfinale të “Minsk 2019”

Delo.autor

Leave a Comment