Futboll Seria A Sport

Milan-Napoli u mbyll me sherrin Biglia-Sarri

Nuk ka qenë një finale e qetë në “San Siro”, pas vërshëllimës përfundimtare të gjyqtarit Banti, që sinjalizoi fundin e sfidës së mbyllur 0-0. Një “tufë” me futbollistë shkuan te stoli i Napolit ku ishte ndezur një debat i ashpër mes Maurizio Sarri, trajneri i Napoli dhe Lucas Biglia, mesfushori i Milan.

Në këtë debat u përfshinë e Andre Silva, Jorginho, Coulibaly dhe Kessie.

Trajneri italian u ankua për sjelljen e Biglia ndaj Insigne dhe i tha mos u merr me të, duke treguar gjatësinë e Insigne, por merru me mua. Argjentinasi nuk i përtoi…

Gjithsesi, në dhomat e zhveshjes, Sarri ka shkuar të takojë Biglia dhe të dy dolën së bashku nga stadiumi duke biseduar qetësisht dhe u ndanë me një përqafim.

“Doja t’i shpjegoja një koncept, por në fillim ai nuk më kuptoi,” – sqaroi Sarri.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Frankfurt-Arsenal. Rezultati 0-3

Delo.autor

SHPALOS AFTËSITË PREJ “JASHTËTOKËSORI”/ “Magjia” e fundit e Messit: Fake apo e vërtetë ? (VIDEO)

Delo.autor

E veçanta e këtij Botërori/ Vjehrri dhe ish-dhëndrri, bashkë në një ekip

Sadik.Autor

Leave a Comment