Futboll Ligue 1 Sport

Nëse largohet Jardim, Monaco do të tentojë Gallardon e River Plate

Gjatë merkatos së verës, Monaco mund të hapë një cikël të ri, pas 4 vitesh nën drejtimin e Leonardo Jardim. Sipas gazetës “Ole”, klubi i Principatës po vlerëson me kujdes profilin e Marcelo Gallardo, që aktualisht është trajner i River Plate.

43-vjeçari portugez mori drejtimin e Monacos në vitin 2014 dhe nëse vendos të largohet objektivi i parë i drejtuesve nga Principata do të jetë argjentinasi 42-vjeçar, me River Plate që pozicionohet në vendin e 9 në kampionat.

Related posts

DRIDHET JUVENTUSI/ Në Gjermani i zbulojnë kundërshtarët e Champions League

Isa.Autor

Mirabelli aksion në Spanjë, Simone Zaza pranë transferimit tek Milan

Sadik.Autor

I FALEN KRYEVEPRËS SË VILËS/ “Djemtë e Detit” mposhtin Bylisin në “Niko Dovana”

Delo.autor

Leave a Comment