Futboll

Për të komentuar: Hyr oseRegjistrohu Del Piero: Dybala çelësi i Juventusit, nuk e prisja që Zidane të bëhej trajner

Ish-kapiteni i Juventusit, Alessandro Del Piero ka folur para ndeshjes së mbrëmjes së sotme mes Juventusit dhe Real Madrid, duke besuar se bardhezinjtë do të bëjnë surprizën. “Mendoj se Juventusit ka më shumë forcë në sulm dhe kam besim se imun ta kalojë turin duke eliminuar madrilenët.

Allegri është një trajner i madh që për çdo problem ka një zgjidhje. E njeh shumë mirë futbollistin, lojtarët e tij dhe nuk fokusohet vetëm te një skemë”, ka thënë Del Piero për spanjollen “AS”.

I pyetur nëse Higuain do të arrijë që të ndëshkojë ish-shokët e skuadrës, përgjigja e Del Pieros është e qartë: “Është një lojtar i jashtëzakonshëm, një lider do të thosha. Ndërsa Dybala është ‘çelësi’ i këtij Juventusi.

Bardhezinjtë janë shumë të fortë, por me Dybalan në formë janë të papërmbajtshëm”, ka vazhduar ish-sulmuesi që ka mbetur i befasuar nga trajneri Zidane. “Nuk e prisja që të bëhej trajner, por një njeri që ka pasur shumë vizion në fushë si futbollist, mund të bëjë gjëra të mëdha edhe në bankine”, ka mbyllur Del Piero.

Related posts

THUR ELOZHE PËR MALDININ/ Cassano: Me Donnarumma tregoi se i ka b*let si balonë. Gigio? Mendoj se e ardhmja e tij…

Delo.autor

SHQIPËRI-UELLS U-21/ Ndeshja fillon me vonesë, ja arsyeja qesharake

Delo.autor

EPOKA ELLIOT/ Arsenal “ngrin” Milanin me një komunikatë zyrtare për shtyp

Isa.Autor

Leave a Comment