Champions League Futboll

Pjesa e parë/ Juve shënon 2 herë, dridhet Reali. Thatësirë në Mynih (VIDEO)

Juventusi gjatë 45 minutave të para ka surprizuar, duke shënuar që në minutën e dytë. Ishte Mario Mandzukic ai që kaloi në epërsi Zonjën e Vjetër nga një assist I Khedirës, duke befasuar tifozët spanjollë.Goli i dytë u shënua sërisht nga Mandzukic, duke tronditur spanjollët. Italianëve ju mjafton edhe një gol që të kualifikohen pasi ndeshja e parë përfundoi me rezultatin 0-3.

Real Madrid-Juventus 0-1

Shënues: Mandzukic 2’

Real Madrid (4-4-2): Navas; Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo; Casemiro, Modric, Kroos; Isco, Bale, Cristiano Ronaldo. Trajner: Z.Zidane

Juventus (4-3-3): Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; D. Costa, Higuain, Mandzukic. Trajner: M.Allegri

Gjyqtarë: Michael Oliver (Angli)

Ndërkohë në ndeshjen tjetër gjithcka ishte e qetë, me disa raste nga të dyja ekipet,por gjermanët ishin ata që dominuan më shumë, duke qenë në këtë mënyrë më pranë finales, pasi rezultati 0-0 kualifikon Bayern-in.

Bayern Munich-Sevilla 0-0

Bayern Munich (4-1-4-1): Ulreich; Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha; Javi Martinez; Robben, Müller, James Rodriguez, Ribery; Leëandoëski. Trajner: Heynckes

Sevilla (4-2-3-1): Soria; Navas, Mercado, Lenglet, Escudero; Banega, N’Zonzi; Correa, Vazquez, Sarabia; Ben Yedder. Trajner: Montella

Gjyqtarë: William Collum (Skoci)