Futboll Premier League Sport

PREMIER LEAGUE/ “Doreza e Artë”, De Gea është favorit në Premier…

David De Gea mund të zgjasë një dorë drejt “Dorezës së Artë”, kur do të ndeshet me Arsenal këtë fundjavë, duke marrë të paktën një çmim gjatë karrierës së tij në Premier League.

Portieri i Manchester United ka mbyllur 17 ndeshje pa pësuar gol në këtë sezon dhe nëse përsëritet ndaj Arsenal, atëherë do të ketë garancinë matematike që Thibaut Courtois i Chelsea dhe Hugo Lloris i Tottenham, që kanë mbyllur 13 ndeshje pa pësuar gol, nuk mund ta arrijnë më.

Gjithsesi, duket se Ederson do ta duelojë deri në fundit, pasi portieri i City, kampion i Anglisë, bëri ndeshjen e 15-të pa pësuar gol kur ekipi i tij fitoi 5-0 ndaj Swansea.

Related posts

FUTBOLLI SHQIPTAR PO KALON NJË KRIZË/ 1.5 milionë euro “frymëmarrje” për klubet nga UEFA

Delo.autor

Manchester United po e transferon top-yllin e Interit

Sadik.Autor

E PABESUESHME/ 36 milionë euro në vit, tifozët janë gati të paguajnë super rrogën e Suarez

Delo.autor

Leave a Comment