Futboll Premier League Sport

PREMIER LEAGUE/ “Doreza e Artë”, De Gea është favorit në Premier…

David De Gea mund të zgjasë një dorë drejt “Dorezës së Artë”, kur do të ndeshet me Arsenal këtë fundjavë, duke marrë të paktën një çmim gjatë karrierës së tij në Premier League.

Portieri i Manchester United ka mbyllur 17 ndeshje pa pësuar gol në këtë sezon dhe nëse përsëritet ndaj Arsenal, atëherë do të ketë garancinë matematike që Thibaut Courtois i Chelsea dhe Hugo Lloris i Tottenham, që kanë mbyllur 13 ndeshje pa pësuar gol, nuk mund ta arrijnë më.

Gjithsesi, duket se Ederson do ta duelojë deri në fundit, pasi portieri i City, kampion i Anglisë, bëri ndeshjen e 15-të pa pësuar gol kur ekipi i tij fitoi 5-0 ndaj Swansea.

Related posts

E VEÇANTË/ KOMBËTARJA nuk shkon vetëm në Izrael, kuqezinjtë “përforcohen” për supersfidën e sotme

Isa.Autor

Milan do të presi skuadrën Sassuolo pas atij barazimi zhgënjyes në derbi

Sadik.Autor

MOTO GP/ Marquez: Avantazhi i rëndësishëm, por është vetëm fillimi i sezonit

Sadik.Autor

Leave a Comment